Sport
Sport

Kledi, sportisti nga Kukesi kampion ne Londer.

Eshte nje nder sportistet me te mire nga Kukesi por jeton ne Angli. Kontigjenti I emigranteve kuksian ne Londer sa vjen e shtohet, kjo dhe me te rinje qe spikasin ne fusha te ndryshme te artit teknologjise dhe sportit.  Kete here do te sjellim ne vemendje figuren e sportistit te ri kuksian me shume prespektive […]

Read More
Sport

Kombëtarja shqiptare prezantoi sot fanellën e re.

Prezantohet sot fanella e re e Kometares Shqipetare. Stili dhe grafika novatore, kombinuar me simbolet e rëndësishme të historisë e traditës së shqiponjave: Federata Shqiptare e Futbollit dhe Macron kanë zbuluar fanellat e reja (uniforma e parë, e dytë dhe e tretë), që do të shoqërojnë Kombëtaren shqiptare në rrugëtimin e kualifikuesve të Kampionatin Europian […]

Read More
Sport

“Beteja” e Pele me jetën, Brazili ia dedikon fitoren ndaj Koresë së Jugut

Brazili fiton, kërcen, argëtohet dhe fitoren ia dedikon Pele-së. Në fund të ndeshjes së fazës 1/16 në Botërorin e Katarit ndaj Koresë së Jugut, Seleçiao ka dashur t’i kushtojë mbrëmjen e madhe të festës ikonës Pele, i cili aktualisht ndodhet i shtruar në spital. Gjendja shëndtësore e legjendës  braziliane është delikate, por kjo nuk e pengon atë […]

Read More
Sport

Bierhoff paguan për të gjithë, blofi i rëndë në Botëror, vjen “viktima” e parë në radhët e Gjermanisë

Blofi i rëndë i Botëror sjell “viktimën” e parë në radhët e përfaqësueses gjermane. Oliver Bierhoff, administratori i deleguar i ekipit përfaqësueses, ka dhënë dorëheqjen e pa revokuar, mbi të rëndojnë shumë dy eliminimet radhazi në Botëror:  “Pas 18 vitesh përgjegjësi të ngarkuar nga Federata Gjermane kanë vendosur të jap dorëheqjen nga pozicioni i administratorit […]

Read More
X