Lajmet e Fundit

Aktualitet

“Rritje me mbi 23 mijë lekë të reja”- Ministrja e Arsimit, Manastirliu takim me psikologët

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Ogerta Manastirliu, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me punonjësit social dhe psikologët në.

Read More
Aktualitet

Një në pesë shqiptarë i moshuar! Presioni mbi skemën e pensioneve, në nivelin më të

Një në pesë shqiptarë sot është i moshuar. Nga rreth 2.4 milionë qytetarë në total, më shumë se 473 mijë.

Read More
Aktualitet

Censi 2023, 64 mijë të moshuar jetojnë vetëm

Të dhënat e censit 2023 referuan se në të gjithë vendin rreth 64 mijë persona mbi 60 vjeç jetonin vetëm..

Read More
Aktualitet

NORVEGJI, HISTORI SUKSESI E TË RIUT NGA TETOVA, REGONT ARNORI

Regont Arnori është ekspert i Dizajnit Gjithëpërfshirës në Teknologjinë e Informacionit dhe Komunikimit (ICT), ndërsa specializimi i tij konsiston në.

Read More
Aktualitet

Ja katër mënyrat për të gjetur lehtë vitet e punës.

Eksperti i njohur i ekonomisë, Kujtim Hoxha ka folur për marrëveshjen e pensioneve që ka nënshkruar vendi ynë me Italinë..

Read More
Subscription 01

KRYESORE

LAJMET E FUNDIT

Get The Best Blog Stories
into Your inbox!

Subscription 02
X