Germo
Aktualitet

“Rritje me mbi 23 mijë lekë të reja”- Ministrja e Arsimit, Manastirliu takim me psikologët dhe punonjësit social në shkolla: Paga e re mbi 900 euro

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Ogerta Manastirliu, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me punonjësit social dhe psikologët në

Read More
Aktualitet

Një në pesë shqiptarë i moshuar! Presioni mbi skemën e pensioneve, në nivelin më të lartë ndonjëherë

Një në pesë shqiptarë sot është i moshuar. Nga rreth 2.4 milionë qytetarë në total, më shumë se 473 mijë

Read More
Aktualitet

Censi 2023, 64 mijë të moshuar jetojnë vetëm

Të dhënat e censit 2023 referuan se në të gjithë vendin rreth 64 mijë persona mbi 60 vjeç jetonin vetëm.

Read More
Aktualitet

NORVEGJI, HISTORI SUKSESI E TË RIUT NGA TETOVA, REGONT ARNORI

Regont Arnori është ekspert i Dizajnit Gjithëpërfshirës në Teknologjinë e Informacionit dhe Komunikimit (ICT), ndërsa specializimi i tij konsiston në

Read More
Aktualitet

Ja katër mënyrat për të gjetur lehtë vitet e punës.

Eksperti i njohur i ekonomisë, Kujtim Hoxha ka folur për marrëveshjen e pensioneve që ka nënshkruar vendi ynë me Italinë.

Read More
Aktualitet

Si të rrisim fëmijë të shëndetshëm dhe të lumtur, sipas ekspertëve të Harvardit

Tre këshilla të thjeshta për fëmijë më të lumtur dhe më të shëndetshëm, nga ekspertët më të mirë të Harvardit,

Read More
Aktualitet

Më 28 Qershor publikohen të dhënat e Censit

Të dhënat e Censit të popullsisë do të publikohen në 28 Qershor, ndërkohë që databaza e plotë do të jetë

Read More
Aktualitet

Vendorët ulën 20% borxhet në 2023, por vetëm 55 bashki janë pa probleme financiare

Në rang vendi, detyrimet e prapambetura për 2023 nga 61 bashkitë u ulën me rreth 20%, krahasuar me vitin 2022,

Read More
Aktualitet

Makina me qira për pushime dhe dasma, turizmi i jep hov biznesit me automjete, rriten importet nga Koreja e Jugut

Optimizmi gati në eufori për një vit edhe më të mirë, justifikuar nga pritshmëritë për mikpritur 14 milionë të huaj

Read More
Aktualitet

Amnistia 3%, përfitimet për qytetarët dhe bizneset

Qeveria pritet që të rikthejë amnistinë për shtëpitë dhe pronat. Përmes një projektligji të depozituar në Kuvend nga deputetja e

Read More
X