Showbiz
Shendetesi Showbiz

“Pandemia” e shëndetit mendor, psikiatrja: Çdo ditë paraqiten 25 persona

Temperaturat e larta të këtyre ditëve kanë ndikuar dhe në problematikat e shëndetit mendor. Për pasojë, një numër tejet i lartë i personave që kanë pasur nevojë për ndihmë mjekësore janë paraqitur në dyert e mjekëve psikiatër. “Ka një pandemi, të themi, të problemeve të shëndetit mendor, që pas pandemisë dhe tërmetit ishte e pritshme. Në periudhë […]

Read More
Showbiz

Victoria Beckham – Eva Longoria: Shëtitje mes “Shtëpiakeve të Dëshpëruara” në Londër

Kur bëhet fjalë për përgatitjen për një natë jashtë, Eva Longoria dhe Victoria Beckham janë njësoj si ne të tjerët. Dy femrat, të cilat i lidh një miqësi shumëvjeçare, kanë postuar në Instagram fotot e tyre në të cilat i shohim, pak para se të vishen dhe të bëhen gati për një dalje në darkë, […]

Read More
Aktualitet Showbiz

“Është një gëzim i madh i papërshkrueshëm”/ Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare, lajmi jehonë në mediat ndërkombëtare

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë lajmit se artistja me famë botërore Dua Lipa ka marrë nënshtetësinë shqiptare. Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj i ka dhënë nënshtetësinë shqiptare yllit të popit britanik me origjinë shqiptare, Dua Lipa, për atë që ai tha se ishte roli i artistes në përhapjen e famës së shqiptarëve ndërkombëtarisht përmes […]

Read More
Showbiz

Starton “Big Brother Vip Kosova”, futet në shtëpi reperi i njohur shqiptar

Mbrëmjen e sotme ka startuar Big Brother Vip Kosova. E teksa gjatë gjithë këtyre muajve kemi aluduar për emrat e vipave të cilët mund të bëhen pjesë e shtëpisë, i pari banor është pikërisht reperi i njohur, Getinjo. Ai është prezantuar përmes një klipi të realizuar në bibliotekë. Getinjo është përfolur vazhdimisht në mediat rozë […]

Read More
X