Germo
Aktualitet

Zjarri te Urgjenca e QSUT, ministrja: Punimet përfundojnë në maj, s’u dëmtua asnjë pajisje

Punimet të Urgjenca e QSUT priten të përfundojnë në muajin maj. Ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu u tregua e rezervuar

Read More
Aktualitet

Zjarri në Urgjencën e QSUNT, Koçiu: Kanë nisur punimet për rehabilitimin, përfundojnë brenda majit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu deklaroi se “kompania kontraktuese fituese ka filluar sot punën për rehabilitimin e

Read More
Aktualitet

Në pragun e varfërisë / Mbi 500 mijë shqiptarë në rrezik, ekspertët: Të përfshihen në skema sociale

Nëse ke më pak se 620 lek në ditë vlerësohesh i varfër, sipas të dhënave më të fundit të Institutit

Read More
Aktualitet

Indeksimi, bonusi dhe paketa e re, çfarë do të përfitojnë këtë vit pensionistët?

Nga muaji korrik është njoftuar se do të hyjnë në fuqi rritja e pagave dhe pensioneve. Ministri i Financave Ervin

Read More
Aktualitet

Punë hibride, teknologji, hapësira me dritë dhe bimësi, si po transformohen zyrat shqiptare

Nga të gjitha tendencat e dizajnit të zyrave ekziston një në veçanti që duket paksa e papërshtatshme për ndryshimet që

Read More
Aktualitet

Nga veshka te lukthi, këto janë 6 organet e trupit pa të cilat mund të jetojë njeriu.

Trupi i njeriut është tejet interesant. Kur e dhuroni një njësi gjak, ju i humbni rreth 3.5 trilionë qeliza të

Read More
Aktualitet

Mosbesimi te sindikata e arsimit/ Mësues të pakënaqur: Drejtuesit veprojnë si politikanët

Perceptimi i shqiptarëve për sindikalizmin është mosbesues. Por zërat janë shtuar edhe nga strukturat e brendshme të organizatave sindikale. Alma

Read More
Aktualitet

Historia prekëse e vajzës së gazetarit të njohur: Ja rrëfimi i saj!

Luna Methasani është vajza që tashmë e njohim si një luftëtare të pamposhtur. Vajza e gazetarit Dëfrim Methasani arriti të

Read More
Aktualitet

“Pamja është mesazh”, kostot e jetesës janë rritur, por shqiptarët duan markat dhe “luksin”

Coco Chanel ishte avangardë kur tha: “Luksi duhet të jetë komod, përndryshe nuk është luks”. Dhe konsumatorët janë përgjigjur. Në

Read More
Aktualitet

Punë dhe paga për të dënuarit, ja plani i qeverisë

Në emisionin Money në Euronews Albania këtë të shtunë u analizua situata në burgjet shqiptare.Për të ulur kostot në burgje,

Read More
X